Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Jak wymienić aparat zapłonowy........

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Jak wymienić aparat zapłonowy........

    Jezeli Ci wyciaga olej wysysarka to tam jest miarka ile oleju wyciaga. Mi wyciaga ponad 4 litry i tyle wlewam.
    OCTAVIA 3 ELEGANCE 2,0 TDI (150KM) DSG + AMAZING+ kiera trójramienna +AMUNDSEN.

  • #2
    [O1] Jak wymienić aparat zapłonowy........

    Jak wymienić aparat zapłonowy w AEE.( krok po kroku ) ASO chce za aparat i wymiane 800zeta. A może zna ktoś dobrego fachowca ze Zgierza albo Łodzi, kto nie zedrze tyle forsy.
    Moja Octavka tyle pali---

    Piszę poprawnie po polsku.

    Komentarz


    • #3
      a w jakim celu wymiana aparatu???? co tam padlo??

      Komentarz


      • #4
        opsia, no właśnie co się tam stało? Zazwyczaj do wymiany jest palec rozdzielacza ( 5 min roboty koszt coś ok.50 pln ) , albo kopułka rozdzielacza ( 5 minut roboty, koszt coś koło 150 pln ) ewentualnie halotron ( czujnik odpowiedzialny za odczyt położenia wałka rozrządu/palca rozdzielacza niestety nie znam kosztu ale podejrzewam że nie przekracza 100 pln roboty też na kilkanaście minut)...
        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

        Komentarz


        • #5
          Piszę dopiero teraz, bo padł mi komp...a dlaczego wymiana??? Tak powiedzieli mi w ASO, są tam jakieś luzy i to poważne. Wierzę im, bo robiłem u nich już wiele rzeczy i zawsze było to dobrze zrobione i właściwe. Ale ta cena????!!!!!!!!
          Moja Octavka tyle pali---

          Piszę poprawnie po polsku.

          Komentarz


          • #6
            ile auto ma przejechane????

            Komentarz


            • #7
              Luzy?
              Jedyny luz może się zrobić na występie czyli połączeniu osi aparatu z wałkiem rozrządu, to chyba pierwszy taki przypadek bo te aparaty były montowane od wielu,wielu lat w VW
              auto ma chyba przejechane z 300-500tyś?

              Masz aparat Bosch czy Magneti Marelli, te włoskie ponoć były awaryjne ( jak wszystko co włoskie)

              Wymiana aparatu jest prosta max 15 min
              Jeśli oryginał jest taki drogi to poszukaj z Bosch-a, będzie dokładnie taki sam jak oryginał
              Nr. z Bosch 0237521061 sugerowany detal 391 zł brutto
              Seria 188KM/270Nm na 95RON

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Sebastian_M26
                Magneti Marelli, te włoskie ponoć były awaryjne
                no brat tak co 10-12kkm wymienial kopulke bo palil jeden styk

                Komentarz


                • #9
                  Auto ma przejechane 160 tys. A aparat to Magneti Marelli....Może dlatego poszedł. Ale byłem dzis w ASO i po negocjacjach...jako stałemu klientowi zeszli na 500. Jestem umuwiony na sobotę. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
                  Moja Octavka tyle pali---

                  Piszę poprawnie po polsku.

                  Komentarz


                  • #10
                    ja też wymieniam aparat zapłonowy ponieważ wytarło sie łozysko i oś od strony kopułki i zastanawiam sie nad kupnem zamienkika. jest to opłacalne czy lepiej odrazu orginł kupic

                    Komentarz


                    • #11
                      Witam,

                      Wymieniałem cały aparat zapłonowy Magnetti Marelli w Octavi 1.6 8V GLX, silnik AEE.
                      Kupiłem zamiennik za około 100zł z Alledrogo. Powodem wymiany był przeciekający olej oraz luz poprzeczny na wałku aparatu.
                      Po jakiś 5-6 tys. olej na tym zamienniku też zaczął wyciekać (środkiem). Skoda nie dostarcza informacji na temat wewnętrznych o-ringów wewnątrz aparatu zapłonowego. Rozebranie aparatu, wyłowienie o-ringu, przejście do sklepu, kupienie podobnego w 99% (8-10zł), założenie => spokój.

                      Przy wymianie warto zapamiętać położenie palca rozdzielacza i mniej więcej ustawienie aparatu zapłonowego (szczególnie ważne jak ktoś nie ma lampy stroboskopowej).

                      Sama wymiana 5min w rękawiczkach.

                      Pamiętać o nowym o-ringu pod aparat zapłonowy (ok 10zł, oryginał VW zielony), stary pewnie jest już wybity i wyklepany, a jak się coś ruszy to potem nie siądzie nigdy na 100% w to samo miejsce. Jeśli miałeś problem by zdjąć aparat i przy wkładaniu czuć wyraźny opór to można pokusić się o zostawienie starego. Mój aparat schodził 2 palcami.
                      Pozdrawiam,
                      Maciek

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X